Gravírování (rytectví)

Gravírování je technologie, která umožňuje nesmazatelné značení nebo rytí do různých druhů materiálů. V zásadě se jedná o vytvoření nápisu, loga, ornamentu či jiného znamení odebráním materiálu. Původně rytí sloužilo ke zdobení a výrobě různých ozdobných předmětů, přičemž rytci používali různě tvarovaná rydla a čakany. Pracovali většinou se zlatem a stříbrem, cínem a mědí. Později se začalo rytí (gravírování) využívat k výrobě firemních štítů, informačních tabulí, tiskařských štočků, raznic a čakanů. V dnešní době je velmi těžké najít obor, kde by gravírování nenašlo uplatnění.

Jinými slovy gravírování je odebírání materiálu do hloubky pomocí fréz. U kovových materiálů, jako je mosaz, dural nebo anticoro, se dá rytina velmi snadno vyplňovat barvou. Gravírovaný materiál je možné po vyrytí ještě opatřit ochranným bezbarvým lakem pro jeho delší žovotnost.

Pamětní desky

Pamětní desky se používají zejména pro povinnou propagaci projektů dotovaných ze zdrojů Evropské Unie. Obvyklý rozměr těchto desek je 30 x 40 cm.

Firemní desky

Vyrábíme firemní desky z materiálů: mosaz, elox. dural, plast, nerez, sklo, dřevo s různými povrchovými úpravami. Písmena a grafika může být vybarvena různými technologiemi. Firemní štíty dělíme na kovové a plastové. Kovové firemní štíty se vyznačují vysokou mechanickou odolností. Realizují se přední gravurou.

Dveřní štítky

Jmenovky / štítky / na dveře je možné vyrobit v jakémkoliv tvaru a velikosti dle přání. Logo, text nebo piktogram na jmenovce je možné barevně vybarvit dle přání zákazníka. Uchycení může být oboustrannou samolepící folií, na šroubky nebo v rámci firemního orientačního systému do úchytů.

Orientační systémy

Nabízíme výrobu standardních zasouvacích systémů z kovu nebo plastu pro kanceláře, hotely, firmy, školy, rekreační nebo lázeňská zařízení. Kovové systémy jsou skládány z různých profilů a montovány dle požadavků zákazníka na míru. Orientačním systémem se rozumí především dobrá viditelnost a přehlednost v daném prostředí.

Pečetidla

Pečetidlo jsme schopni porýt Vaším logem nebo monogramem či jiným textem dle Vaší potřeby. Gravírované pečetidlo tak přináší punc originality a atypičnosti do naší přetechnizované doby. Námi dodávaná pečetidla vyrábíme gravírováním na naprosto přesných CNC frézách, které Vaše logo věrně zobrazí a navždy vyryje do mosazného těla pečetidla. Nabízíme Vám tyto velikosti pečetidel: 20 mm, 25 mm a 30 a 42 mm. Rovněž Vám nabízíme kvalitní červené bankovní vosky, v nichž zůstane naprosto precizně otisknut motiv pečetidla.

Plombovací kleště

Do plombovacích kleští gravírujeme razníky dle přání zákazníků.

Klíčenky

Vyrábíme klíčenky a přívěsky na klíče dle Vašeho přání, včetně originálních klíčenek do hotelu. Základním materiálem pro klíčenku může být například eloxovaný hliník, mosaz, dřevo, plast, plexisklo, nebo i kůže. Pro výrobu nápisů a grafik používáme CNC gravírovací frézky, lasery nebo ražbu.

Známky pro zvířata

Vyrábíme známky pro zvířata různých tvarů a velikostí z následujících materiálů: mosaz, hliník a elox. dural.

Oděvní jmenovky

Jedná se o profil z eloxovaného duralu jehož délku lze upravit dle přání zákazníka. Výška je 3 cm. Na horní plochu se vyrývá logo, název firmy a podobné. Spodní část je profil, do kterého se zasouvá jméno na délku štítku. Toto jméno může být vyryto na libovolném tenkém plastu, nebo vytištěno na silnějším papíře. Prohnutý tvar spodního profilu zajišťuje svévolné posouvání vsunutého štítku.

Technologické štítky - šablony

Vyrábíme technologické štítky k značení různých strojírenských výrobků, jako jsou např: nádrže, cisterny, lisy, zvedáky atd. a štítky pro značení kabelů. Nejčastěji používaný materiál je kov, např. hliníkový plech, eloxovaný dural, anticoro, ale také dvouvrstvý plast. Vždy záleží na daném výrobku a požadavku zákazníka.

Sportovní poháry

Vyrábíme štítky ke sportovním pohárům v materiálech: plast a kov.